Kadın Check Up Programımız

Türkiye’de, kalp ve damar hastalıkları, kanser, hipertansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıklar sıkça karşılaşılan sağlık riskleri arasındadır. Düzenli yapılan kadın check-up kontrolleri, olası sağlık risklerine karşı önlem almanın ve erken evredeki rahatsızlıkları teşhis etmenin en kolay ve güvenilir yoludur. Ancak cinsiyet, yaş, kalıtsal faktörler ve çevresel etkenler bu riskleri etkileyebilir, bu nedenle sağlık kontrollerinin kişiselleştirilmesi önerilir.

Türkiye’de kadınlarda en sık karşılaşılan sağlık riskleri arasında meme kanseri, rahim ağzı kanseri, tiroid hastalıkları, kolorektal kanser, koroner kalp rahatsızlıkları, hipertansiyon, diyabet ve Alzheimer gibi hastalıklar bulunmaktadır. Bu nedenle, kadın check-up programları genellikle bu hastalıkların erken tanısına odaklanan muayene ve tetkikler içermektedir.

Muayene ve Ölçümler

Muayeneler

  • Check Up Muayene
  • Kardiyoloji Muayenesi
  • Göz Muayenesi 
  • Jinekoloji Muayenesi
  • Diş Muayenesi 
  • Diyetisyen Görüşmesi

Ölçümler (Program içeriğine göre değişebilir)

  • Vücut Kompozisyon Saptanması

Kardiyolojik Tetkikler

Dakikada 90 kez atan bir kalp atış hızı, genellikle normal kabul edilir, ancak bu değer kişinin yaşına, fiziksel durumuna ve aktivite seviyesine bağlı olarak değişebilir. Kalp atış hızının sağlıklı bir aralıkta olması önemlidir ve düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek, stresten kaçınmak ve düzenli tıbbi kontrolü sürdürmek kalp sağlığını korumak için önemli adımlardır. Kalbinize verebileceğiniz en büyük hediye sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve düzenli kontrolleri ihmal etmemektir.

Laboratuvar Tetkikleri

Küçük bir örneklem bile büyük rahatsızlıkların teşhis edilmesinde önemli bir rol oynayabilir. Diyabet, jinekolojik kanserler ve vitamin-mineral eksiklikleri gibi birçok sağlık sorunu için birçok laboratuvar testi ile sağlığınız derinlemesine analiz edilebilir. Bu testler, erken teşhis ve tedavi için kritik öneme sahiptir ve sağlık durumunuzun tam olarak değerlendirilmesine yardımcı olur.

Solunum Tetkikleri

Solunum tetkikleri, solunum sistemi sorunlarını incelemek için kullanılan çeşitli tıbbi testlerdir.Bu tetkikler, solunum fonksiyonlarını değerlendirmek, solunum yollarında tıkanıklık veya enfeksiyon belirtilerini araştırmak veya solunumla ilgili rahatsızlıkları teşhis etmek amacıyla kullanılabilir. Solunum tetkikleri arasında spirometri testi (akciğer fonksiyon testi), solunum fonksiyon testleri, balgam kültürü, bronkoskopi, akciğer görüntüleme testleri (röntgen veya bilgisayarlı tomografi), solunum yetmezliği değerlendirmesi gibi çeşitli yöntemler bulunmaktadır. 

Bize Ulaşın

Uzmanlarımızla Tanışın